Kargo Bedava 160 TL ve üzeri

Hafta İçi Aynı Gün Kargo 14:00'a kadar

Mağazalardan Değişim 90 gün içinde

Destek Hattı 0 (850) 200 14 14

OYUNCAK

En Güzel Oyuncak Çeşitleri Joker'de!

Birbirinden eğlenceli, eğitici ve sağlıklı oyuncakları bu sayfada bulabilirsiniz.

Çocuğunuza en uygun oyuncak modelleri, indirimli fiyatlarla Joker’de.

Oyuncak sevmeyen çocuk yoktur. Bunu gözlemlemek için, çocuğunuzla birlikte bir oyuncak mağazasına gitmeniz ve onu serbest bırakmanız yeterlidir. Her çocuk, oyuncaklarda kendine ait bir şeyler bulur ve onunla uzun süreli vakit geçirmek ister. Yapılan araştır

malar, oyuncakla oynamanın, çocuğun eğlenmesinin yanında, kişisel gelişimine de katkı sağladığını ortaya koymaktadır. Bilinçli bir şekilde satın alınmış, ve çocuğun yaşına uygun olan oyuncaklar, çocukların görsel, işitsel ve duygusal gelişiminin yanında çocuklarda motor becerilerin gelişimine de katkı sağlamaktadır. Bir diğer deyişle, oyuncaklar, yalnızca eğlence veya oyunun değil, çocuğun kişisel gelişimine büyük bir katkı sağlamaktadır. Çocuk gelişimine uygun olan oyuncak modelleri, çocukların hayal gücünü geliştirmesine yardımcı olur, sosyal etkileşimini güçlendirir ve onları geleceğe hazırlar.
 

Oyuncak Modeli Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çocukların sahip olduğu oyuncakların, onların kişisel gelişimine katkıda bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Oyuncak modeli tercihi yaparken, çocukların yeteneklerini geliştirecek ve onları hayata hazırlayacak oyuncakları tercih etmemiz gerektiğini de göz önünde bulundurmamız gerekir. Üzerinde hemfikir olunan görüş şudur ki, çocuklar oyuncakla oynayarak, içinde bulunduğu ortama adapte olur ve yaşama hazırlanır. Oyuncağıyla vakit geçirdiği sırada, eğlence ve mutluluğu bir arada yaşarken, özgüvenini de güçlendirir. Oyuncak modeli seçimi yaparken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 

Seçtiğim Oyuncak Modeli Çocuğumun Motor Becerilerini Güçlendiriyor mu?

Motor becerileri, en özet hâliyle kişinin hareket etme yeteneği olarak adlandırılır. Yürüme, koşma, yüzme gibi bedendeki büyük kas gruplarının kullanıldığı hareketler kalın motor becerisi olarak adlandırılırken; makas kullanma, yazı yazma, düğme ilikleme gibi eylemler de ince motor becerisi olarak adlandırılır. Oyuncak modeli tercihi yaparken, çocuğunuzun yaş ve fiziksel durumunu göz önünde bulundurarak, motor gelişimine katkıda bulunacak oyuncakları tercih etmeniz önerilmektedir. Denge ve lego gibi oyunlar, çocukların ince motor becerilerini güçlendirirken; bisiklet, çocuk arabası gibi oyuncaklar, çocukları kol ve bacaklarını yani kalın motor becerilerini güçlendirecek ve onların gelişimine olumlu yönde katkı sağlayacaktır.
 

Duygusal, Bilişsel ve Sosyal Gelişim Yönünden Doğru Oyuncak Modeli Tercihi

Çocukların kişisel gelişimine uygun olan oyuncak modelleri, çocukların yaratıcılığını arttırırken, onların duygusal yeteneğini de güçlendirir. Oyuncak doktor seti veya çocukların bildiği bir aksiyon karakterinin oyuncağı, çocuğu var olduğu ortamdan uzaklaştırarak, hayal dünyasında bir yolculuğa çıkmasına yardımcı olur. Sınırlarını ve kurallarını kendisinin belirlediği bu hayal dünyasında vakit geçiren çocuk, sıra dışı durumlarla baş etme konusunda öz gelişim gösterir ve kendisini geleceğe hazırlar. Kendi hayal dünyalarında karar alma ve kararların sonucuyla yüzleşme şansına sahip olan çocuklar, özgüven duyularını geliştirme fırsatı yakalar.
Oyuncakların bir diğer faydası da çocukların sosyal yeteneklerini güçlendirmesidir. Belirli bir yaşın ardından, akranlarıyla bir arada oyun oynamaya başlayan çocuğunuz, oyun sırasında arkadaşlarıyla iletişim kuracak, onlarla anlaşma yapmaya çalışacak ve oyunda istediği durumun oluşması için arkadaşlarını ikna etmeye çalışacaktır. Sosyal gelişim açısından ele aldığımızda, doğru oyuncak modellerini tercih ederek, çocuğunuzun sosyal açıdan gelişimine katkıda bulunacak ve onları akranlarıyla sosyal etkileşimini güçlendirecektir.
 

Oyuncak Fiyatları Oyuncağın Kalitesini Belli Eder mi?

Çocuğunuz için en doğru oyuncağa karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken ilk konu, oyuncağın üretiminde kullanılan materyallerin, çocuğunuza zararı dokunup dokunmadığıdır. “Pahalı oyuncak, iyi oyuncaktır.” gibi bir bakış açısına sahip olmak doğru değildir. Zira, piyasaya sürülen oyuncakların ulusal ve uluslararası düzlemde kabul görmüş kalite standartlarını sağlaması yasalarca zorunlu tutulmaktadır. Oyuncak fiyatlarını değerlendirirken pahalı olanın iyi olduğu kanaati ile hareket etmek yerine, çocuğunuz için güvenli ve çocuğunuzun sağlığına zararı dokunmayacak oyuncak modellerini tercih etmeniz önerilmektedir. Joker.com.tr’de geniş bir fiyat yelpazesiyle yer alan oyuncak modelleri, gerekli ulusal ve uluslararası kalite standartlarını karşılayan oyuncaklardır. Joker’in oyuncak kategorisinde yer alan oyuncak modellerinden dilediğiniz modeli gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz.
 

Yaşa Göre Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Oyuncak modeli konusunda tercih yapma aşamasında dikkat etmeniz gereken ilk unsur çocuğunuzun yaşıdır. Piyasada bulacağınız oyuncak modelleri, yaş aralığına göre gruplandırılmaktadır. Yaşa göre oyuncak seçimi yaparken oluşturulan gruplandırmada temel olarak, 1 yaşından küçük (0-12 aylık) emekleyen bebek, 1-2 yaş aralığındaki (12 - 24 aylık) yürüme çağındaki çocuk, 2-4 yaş aralığındaki (24 - 48 aylık) büyümekte olan çocuk ve 4-6 yaş (48 - 72 aylık) okul öncesi dönemdeki çocuk ifadeleri kullanılır.
 

1 Yaşından Küçük (0 - 12 Aylık) Bebekler için Oyuncak Modelleri

Bu yaş aralığındaki çocukların öğrenme algılarının oldukça yüksek olduğunu ve çevrelerini, öğrenmeye aç gözlerle izlediklerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Farklı şekil, renk, tat, ses ve konseptteki oyuncaklar bu yaş aralığındaki çocukların dikkatini çekecek ve onların öğrenme heyecanını karşılayacaktır. Güvenli boylarda parçalara sahip renk öğrenme setleri, ses çıkaran oyuncaklar bu yaş aralığı için önerilen oyuncaklardan bazılarıdır.
 

1 - 2 Yaş Aralığındaki (12 - 24) Aylık Çocuklar için Oyuncak Modelleri

Yürüme çağına erişmiş olan çocuklar için satın alınacak oyuncak modelleri, onlara yeni ufuklar açacak ve eğitimlerine destek olacak formatta olmalıdırlar. Bu yaş grubu için önerilen oyuncakların başında şekil sıralayıcılar gelmektedir. Şekil sıralayıcılar, çocukların, şekiller arasındaki farkı, tasarım ve renk açısından ele almalarını sağlar ve çocukların, bu yeni şekiller üzerinden yeni nesneler öğrenmesine imkân verir. Bu tür oyuncakların bir diğer faydası da çocukların ince motor gelişimine katkı sağlamalarıdır.
 

2 Yaşından Büyük Çocuklar için Oyuncak Modelleri

Fiziksel ve zihinsel gelişimine tüm hızıyla devam eden ve çevresinde olup bitenleri anlamlandırmaya başlayan 2 yaşından büyük çocuklar için yapılacak oyuncak alışverişlerinde, çocuklara hem gerçek dünyayı öğretecek hem de kendi hayal dünyalarını besleyecek oyuncaklar tercih etmekte fayda vardır. Benimsedikleri süper kahramana ait objeler sayesinde, çocukların hayal dünyaları zenginleştirilebilir ve bu karakter üzerinden kişilik gelişimi sağlamalarına ön ayak olunabilir. 4 yaşından itibaren alınacak oyuncaklarda, çocukları eğitim hayatına hazırlayacak, basit alfabe setleri, matematiksel işlem oyuncakları ve nesne/obje tanıma oyuncakları tercih edilebilir.
Her yaş aralığındaki çocuk, oyuncaklarla oynamaya bayılır. Ebeveynler olarak, çocuklarınıza, doğru yaş aralığında doğru oyuncak modeli tercihinde bulunarak, onların hem fiziksel yanlarını güçlendirebilir hem de hayali ve duygusal dünyalarını geliştirmelerine ön ayak olabilirsiniz.
 

Avantajlı Fiyatlar

Yaş Gruplarına Uygun Oyuncaklar

Kaçırılmayacak Kampanyalar

Dünyaca ünlü markaların oyuncak modellerini hiçbir yerde bulamayacağınız fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Çocuğunuzun eğlenirken öğreneceği ve hayal gücünü geliştireceği oyuncak modellerinin satışını yapıyoruz. İnternet sitemize özel kampanyalarla, dilediğiniz oyuncak modeli ürününe indirimli fiyatlarla sahip olmanızı sağlıyoruz.

Kampanyalar

Annelerin Önerdikleri

Bonus'a Özel

Tüm Alışverişlerinize +5 Taksit

Maximum Kart'a Özel

200 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize +3 Taksit

Axess'e Özel

QNB Finansbank'a Özel

150 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize +3 Taksit

World'e Özel

200 TL ve Üzeri Alışverişlerinize +2 taksit

x
x

Hediye Listelerim

xEtkinliğe Katıl

*** Seçtiğiniz Etkinliği İptal Etme Şansınız Bulunmamaktadır.

x
Joker Aile Kulübü

Sipariş Takibi

Sipariş Takip Numaranız :
E-Posta :
x

Üye Girişi

  • E-Posta
  • Şifre
Şifremi Unuttum
Telefon Numaranız
Geçici şifre ile hesabınıza erişmek için tıklayın
x