...

Şimdi Oyuncak Zamanı

Oyuncak, Oyuncak Çeşitleri ve İndirimli Oyuncaklar

Bebeğiniz ve çocuğunuzun keyifle vakit geçireceği, zihinsel gelişimini destekleyecek yüzlerce oyuncak çeşidini Joker’de bulabilirsiniz. Her yaştan çocuk için hem eğlendirici hem de öğretici oyuncaklar kategoride sizleri bekliyor.

Çocuk Gelişiminde Oyuncakların

Oyuncak, Oyuncak Çeşitleri ve İndirimli Oyuncaklar

Bebeğiniz ve çocuğunuzun keyifle vakit geçireceği, zihinsel gelişimini destekleyecek yüzlerce oyuncak çeşidini Joker’de bulabilirsiniz. Her yaştan çocuk için hem eğlendirici hem de öğretici oyuncaklar kategoride sizleri bekliyor.

Çocuk Gelişiminde Oyuncakların Önemi Nelerdir?

Araştırmalar, oyun yoluyla öğrenmenin çocuk gelişimine büyük katkı sağladığını gösteriyor. Ayrıca çocuğunuz için yeterli oyun zamanı yaratmak, onun fazla enerjisini atmasına da yardımcı oluyor. Ancak bundan daha da önemlisi, çocuklar anne karnındayken bile oyun yoluyla kim olduklarını keşfetmeye başladıkları için büyürken doğru oyuncaklarla oynamaları, zeka gelişimlerine destek oluyor.

Hem bebek oyuncakları hem de çocuk oyuncakları, çocukların duyularını harekete geçirip çevresiyle etkileşime geçmelerine yardımcı oluyor. Ürünler, minikler için sadece bir oyun aracı değil kendilerini keşfetme yolunda onlara eşlik eden öğretici bir unsur haline geliyor.  

Çocuklar, oyun oynarken çok şey öğrenebiliyor. Onlara hem eğlenebileceği hem de öğrenebileceği oyuncaklar vermeniz ve onunla oynamanız, sizinle bağ kurmasına ve öğrenmeye karşı pozitif bir bakış açısı geliştirmesine de yardımcı olabiliyor.

Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyun; bebekler, küçük çocuklar, okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar için olmazsa olmaz bir aktivite. Ancak çocuklar için oyuncak seçerken onun yaşına uygun seçimler yaptığınızdan emin olmalısınız.

Çocuklar için doğru materyallerle üretilmiş, kaliteli oyuncaklar seçmeniz hayal güçlerini kuvvetlendirmelerine destek oluyor. Çocuğunuzla oynarken onun için doğru oyuncağı seçtiğinizi hissetmek, gerçekten paha biçilemez bir duygu. Doğru oyuncağı bulmak için Joker’in oyuncak kategorisindeki; oyuncak araba, oyuncak kutusu, oyuncak tren, oyuncak kamyon ya da oyuncak traktör gibi birbirinden eğlenceli ürünleri inceleyebilir, bu ürünler arasından onun yaşına uygun olanı seçebilirsiniz.

Oyuncak çeşitleri arasından seçiminizi yaparken güvenli olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Örneğin; içerisinde küçük parçalar olan ürünlerin çocuklar için tehlikeli olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurabilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz oyuncağın materyali de çok önemli. Çocuğunuzun narin cildine zarar vermeyecek materyallerden üretilen oyuncakları tercih etmelisiniz. Tüm bunların yanı sıra çocuğunuz için seçtiğiniz oyuncağın onun zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağladığından emin olmalısınız. Aynı zamanda onu eğlendirmeyi başaracak oyuncaklar seçmelisiniz.

Yaşa Göre Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?

Çocuklarınız için oyuncak seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok nokta mevcut. Bunlardan belki de en önemlisi oyuncağın çocuğunuzun yaşına uygun olması. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek çocuğunuzun yaşına uygun olabilecek çeşitleri öğrenebilir, kategori içerisinden ona en uygun oyuncağı bulabilirsiniz.

0-6 aylık bebek oyuncakları: Bebek oyuncakları 0 6 ay döneminde oldukça önemli. Bu dönemde bebekler çevresine hayli duyarlı olduğu için ışıklı, müzikli ve hareketli oyuncaklar arasından seçim yapabilirsiniz. 2 aylık bebek oyuncakları ve 3 aylık bebek oyuncakları genellikle dönenceler, projektörler oluyor.

4 aylık bebek oyuncak seçenekleri biraz daha çeşitleniyor. Bunun nedeni bebeğinizin artık kavrayabilme, ayırt edebilme, gülme gibi yepyeni beceriler kazanması. 4 ve 5 aylık bebek oyuncakları arasında; çıngıraklar, dişlikler, jimnastik merkezleri, dokunup hissedeceği kumaş kitaplar bulunuyor.

1 yaş bebek oyuncakları: 1 yaşına basmış bebekleriniz için bu dönemde kavrama yeteneklerini geliştirebileceği oyuncak bebek ya da peluş oyuncak gibi ürünleri inceleyebilir, onun ilgisini çekecek ürünler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

2 yaş çocuk oyuncakları: Rahatça yürüyen hatta koşan, hareketli bir dönemde olan bebeğiniz için hareket algısını keşfedeceği ürünler satın alabilirsiniz. El ve göz koordinasyonunu geliştirecek bul – tak oyuncaklar, farklı şekillerin bir arada bulunduğu renkli blok setleri, bakıp renklerini ve isimlerini söyleyeceği nesnelerin bulunduğu temalı oyuncaklar 2 yaş için oldukça ideal.

3-5 yaş çocuk oyuncakları: 3 yaşından sonra fiziksel olarak bağımsızlığını kazanan, hayal güçleri gelişen çocuklarınıza daha detaylı, öğretici ve keşfetmesine destek olacak oyuncaklar seçebilirsiniz. Tercihinizi daha çok eğitici setlerden yana kullanabilirsiniz. Çocuk oyuncak arabaları modellerinden öğretici setlere kadar çeşitli seçeneklere göz atabilirsiniz. 4 yaş çocuk oyuncakları arasında da yer alan ve 5 yaş erkek çocuk oyuncakları arasında oldukça popüler olan uzaktan kumandalı arabalar ve araçlar, bu dönemde tüm çocukların ilgisini çekiyor.

Oyuncak Fiyatları

Oyuncak kategorisindeki çocuk oyuncakları arasından hem çocuğunuzun gelişimine hem de bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Kategorideki 0-6 ay ve 1 yaş bebek oyuncakları, daha uygun fiyatlara bulunabilirken 1-5 yaş çocuk oyuncakları daha çok eğitici setler olduğundan ve içerisinde birçok oyun barındırdığından biraz daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Ancak Joker oyuncak kategorisinde çocuğunuzun yaşına ve gelişimine uygun ürünler arasından seçim yaparken bütçenize uygun ürünler bulmanız mümkün. Bebek oyuncak araba modellerinden bebek oyuncak setlerine kadar aradığınız tüm oyuncaklar her bütçeye uyacak fiyat aralıklarında satışa sunuluyor.

Çocuğunuz için doğru oyuncağı bulmak ve onunla kaliteli vakit geçirmek için birbirinden çeşitli oyuncak modellerinin bulunduğu Joker oyuncak kategorisini inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.